www.aeroklubpolski.pl
Strona Główna

 
 
Aktualizowano: 27.12.2005 r.
 
 
   
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     
 
 
 
 
 
 
   
 

Posiedzenie
Międzynarodowej Komisji Spadochronowej
FAI
Paryż 2005 r.

 

Materiał nadesłała Lidia Kosk

 

          Kliknij w fotkę by powiększyćW dniach 12-14 października 2005 r. w Paryżu odbywało się posiedzenie Międzynarodowej Komisji Spadochronowej FAI, wyjątkowo uroczyste, ponieważ zorganizowane z okazji setnej rocznicy utworzenia FAI. W obradach uczestniczyli przedstawiciele z Aeroklubu Polskiego: Prezes - Gromosław Czempiński oraz Vice Prezesi: Jan Kujawa i Włodzimierz Skalik. Jako członek Biura FAI w imprezie uczestniczył także Jerzy Makula. W ramach tego posiedzenia nagradzano działaczy lotniczych i sportowców wszelkimi dyplomami i medalami za osiągnięcia i zasługi w lotnictwie w roku 2005. Ceremonia odbyła się we wspaniałym paryskim ratuszu Hotel de Ville. Na zaproszenie mera Paryża Bertranda Delanoe, Prezydenta Francuskiego Aeroklubu Jeana-Francois Georges oraz Prezydenta FAI Pierre Portmanna przyjechali ludzie z całego świata lotniczego z różnych dyscyplin sportów lotniczych, z wielu aeroklubów, zasłużonych z całego świata. Wszystkie wyróżnienia wręczał Pierre Portmann - prezydent FAI. Wyróżnione osoby były indywidualnie proszone na podium, gdzie prezentowano krótko cały ich dorobek, a na dużym ekranie wszyscy mogli zobaczyć życiorys lotniczy i fotografie tej osoby.
W grupie tej znaleźli się przedstawiciele z Polski:

  • medalem Lilienthala został odznaczony, jako siódmy Polak - Janusz Centka;

  • dyplomem im. Paula Tissandiera zostali odznaczeni - Lidia Kosk oraz Stanisław Maksymowicz;

  • dyplomem im. Paula Tissandiera dla zespołu został odznaczony Klub "Loteczka", zrzeszający seniorów lotnictwa z całej Polski - dyplom odebrał Stanisław Błasiak

  • dyplomem COLIBRI został odznaczony - Mirosław Rodzewicz (dyplom odebrał Prezes AP - Gromoslaw Czempiński)

  • złotą odznaką FAI - odznaczeniem za całokształt działalności został odznaczony - Jerzy Makula.

Uroczystość oficjalna została zakończona przyjęciem dla wszystkich, w salach reprezentacyjnych paryskiego Ratusza.

Należy dodać, że w historii nadawania dyplomów Tissandiera od roku 1958 spośród spadochroniarzy znaleźli się na liście: Jozef Rożański - w roku 1984 jako Przewodniczący Komisji Spadochronowej a w 1994 r. Marcin Jaxa-Rożen - aktywny spadochroniarz, pracownik IKCSP.


Nadesłała: Lidia Kosk


   

 
     

Copyright © by Aeroklub Polski 2001 Webmaster

IE 5.0 (800x600 lub 1024x768)