powrót do strony paralotniowej

Informacje o sporcie paralotniowym

W Polsce od 10 lat sport paralotniowy przeżywa swój niezwykle silny rozwój. Potęgą w tym sporcie są kraje alpejskie takie jak Niemcy, Austria, Szwajcaria i Francja, posiadające wspaniałe warunki terenowe do uprawiania paralotniarstwa, jak również Anglia, Australia, Stany Zjednoczone i Japonia.

Od czasu zorganizowania przed pięcioma laty pierwszych Mistrzostw Polski ustanowiono parokrotnie rekordy Polski w przelotach. Wyniki te pozwalają wyciągnąć wnioski, iż dopiero teraz rozpocznie się szybki rozwój poziomu sportowego naszych zawodników.

Polscy paralotniarze zaczęli startować już bez żadnych kompleksów na arenie międzynarodowej, a kupiony przez nich samych ostatnio sprzęt jest najwyższej jakości. Brakuje im teraz tylko wysokowyczynowego treningu, aby mogli nawiązać walkę z najlepszymi oraz specjalistycznego sprzętu radiowo-nawigacyjnego.

Opracowany został kompleksowy plan przygotowań i eliminacji do Igrzysk naszych czołowych zawodników. W sytuacji obecnej potrzebne są tylko środki na jego sfinansowanie, wyniki natomiast zostaną wypracowane dzięki realizacji tego programu.

Program ten to przede wszystkim trening w Alpach i w warunkach zbliżonych do ukształtowania terenu jaki jest w Turcji (Hiszpania) oraz dużo startów w imprezach pucharowych, gdzie walczy czołówka światowa w tym sporcie.

Po realizacji w/w programu przewidujemy udany występ naszej reprezentacji w Igrzyskach w Turcji i mamy nadzieję nawet na medalowe miejsca naszych zawodników zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.