powrót do strony modelarskiej

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA ROZEGRANYCH W 2003 ROKU

1. MISTRZOSTWA ŚWIATA MODELI SWOBODNIE LATAJĄCYCH, WĘGRY, KUNSZENTMIKLOS, 27.07.-02.08.

KONKURENCJA F1A - MODELE SZYBOWCÓW
1 Robert Hellgren Szwecja 1900
2 Sergey Pankov Rosja 1886
3 Per Findahl Szwecja 1842
42 Jerzy Juraszek Polska 1155
65 Stanisław Kubit Polska 1067
66 Mariusz Urban Polska 1063
Drużynowo:1 m: Ukraina, 2 m: Rosja, 3 m: Czechy, 18 m: Polska

KONKURENCJA F1B - MODELE Z NAPĘDEM GUMOWYM
1 Stefan Stefanchuk Ukraina 2433
2 Yang Feng Chiny 2370
3 Mitsuyasu Nakata Japonia 2359
43 Stanisław Skibicki Polska 1355
83 Henryk Kucharski Polska 1141
83 Eugeniusz Cofalik Polska 1141
Drużynowo: 1 m: Ukraina, 2 m. Szwecja, 3 m: Węgry, 23 m: Polska

KONKURENCJA F1C - MODELE Z NAPĘDEM SILNIKOWYM
1 Leonid Fuzeyev Rosja 3240+538
2 Gerhard Aringer Austria 3240+0
3 Jing Yunfeng Chiny 3158
9 Paweł Krawczyk Polska 2296 kl. M
24 Marek Roman Polska 1616
54 Piotr Plachetka Polska 1249
Drużynowo: 1 m: USA, 2 m: Włochy, 3 m: Chiny, 9 m: Polska

Klasyfikacja generalna: 1 m: Rosja, 2 m: Ukraina, 3 m: Włochy, 12 m: Polska

2. MISTRZOSTWA ŚWIATA MODELI SZYBOWCÓW STEROWANYCH MECHANICZNIE F1E, RUMUNIA, TURDA,8-13.08.
1 Sifleet Robert USA 1808
2 Jaromir Orel Czechy 1667
3 Andreas Tschanz Szwajcaria 1642
6 Franciszek Kańczok Polska 1609 kl. MM
8 Stanisław Kubit Polska 1546 kl. MM
31 Józef Morgała Polska 994 kl. MM
Drużynowo: 1 m: Rumunia, 2 m: Czechy, 3 m: Polska

JUNIORZY
1 Bjoern Hoefs Niemcy 1482
2 Martin Horn Czechy 1407
3 Jozef Filip Czechy 1405
11 Kajetan Dzioboń Polska 1145
15 Dumanowski Paweł Polska 1061
17 Benisz Damian Polska 996
Drużynowo: 1 m: Niemcy, 2 m: Rumunia, 3 m: Słowacja, 5/6 m: Polska

3. MISTRZOSTWA ŚWIATA MODELI AKROBACYJNYCH ZDALNIE STEROWANYCH F3A, POLSKA, DĘBLIN, 7-17.08.

1 Christophe Paysant-Le Roux Francja 2000
2 Quique Somenzini Argentyna 1940,3
3 Chip Hyde USA 1939,2
71 Lech Mueller Polska 2140,9
74 Jacek Świderek Polska 2120,6
92 Jacek Szczepaniak Polska 1199,4
Drużynowo: 1 m: USA, 2 m: Francja, 3 m: Japonia, 25 m: Polska

4. MISTRZOSTWA ŚWIATA MODELI SZYBOWCÓW ZDALNIE STEROWANYCH F3B, NIEMCY, KIRCHHEIM, 1-9.08.

1 Andreas Bohlen Szwajcaria 20613,69
2 Pasi Vaisanen Szwecja 20483,93
3 Reinhard Liese Niemcy 20385,92
53 Tomasz Osiński Polska 18104,45
69 Roman Czerwiński Polska 15230,86
71 Tomasz Nita Polska 13452,01
Drużynowo: 1 m: Szwajcaria, 2 m: Niemcy, 3 m: Szwecja, 21 m: Polska

5. MISTRZOSTWA ŚWIATA MODELI WYŚCIGOWYCH F3D, CZECHY, MELNIK, 22-30.08.

1 Christopher Callow
Kevin Callow Australia 782,9
2 Richard Verano
Robert Holik USA 797,7
3 R.Van den Bosch
P.Van Doesburg Holandia 812,5
Drużynowo: 1 m: Holandia, 2 m: USA, 3 m: Australia (Zawodnicy polscy nie brali udziału).

6. MISTRZOSTWA ŚWIATA MODELI ŚMIGŁOWCÓW ZDALNIE STEROWANYCH F3C, JAPONIA, NOTO, 30.05.-7.06.

1 Manabu Hashimoto Japonia 2991,462
2 Curtis Youngblood MŚ 2976,106
3 Minoru Kobayashi Japonia 2952,675
Drużynowo: 1 m: Japonia, 2 m: Niemcy, 3 m: USA (Zawodnicy polscy nie brali udziału).

KLASYFIKACJA MEDALOWA WSZYSTKICH - AKTUALNYCH MISTRZOSTW ŚWIATA W MODELARSTWIE LOTNICZYM I KOSMICZNYM ROZEGRANYCH W LATACH 2002 i 2003
(Przeprowadzona według systemu olimpijskiego)

Liczba rozegranych mistrzostw świata: 13, w tym w 26 konkurencjach dla seniorów i 17 dla juniorów
Liczba przyznanych medali: 249, w tym 129 indywidualnie i 120 drużynowo

MiejscePaństwoSrBrRazem
1ROSJA1610531
2USA913830
3NIEMCY84719
4SŁOWACJA62917
5POLSKA55717
6SZWAJCARIA5128
7UKRAINA4329
8REPUBLIKA CZESKA312722
9SŁOWENIA32611
10FRANCJA3238
11SERBIA i CZARNOGÓRA3238
12CHINY2428
13MACEDONIA2327
14HISZPANIA2125
15JAPONIA2 35
16AUSTRALIA2 13
17RUMUNIA110415
18SZWECJA1337
19AUSTRIA12 3
20WIELKA BRYTANIA1225
21IZRAEL11 2
21KANADA11 2
23HOLANDIA1 12
23WĘGRY1 12
25ARGENTYNA 1 1
26BIAŁORUŚ  11
26ŁOTWA  11
26WŁOCHY  11
RAZEM838383249

WYNIKI MISTRZOSTW EUROPY ROZEGRANYCH W 2003 ROKU

1. MISTRZOSTWA EUROPY MODELI SWOBODNIE LATAJĄCYCH, POLSKA, DĘBLIN, 19-25.08.

KONKURENCJA F1A - MODELE SZYBOWCÓW
1 Bagari Bostjan Słowenia 1943
2 Somunek Michal Czechy 1875
3 Cigut Andrej Słowenia 1873
17 Zazula Sylwester Polska 1230
34 Zachariasz Jakub Polska 1135
43 Szulc Robert Polska 1019
Drużynowo: 1 m: Węgry, 2 m: Słowenia, 3 m: Niemcy, 11 m: Polska

KONKURENCJA F1B - MODELE Z NAPĘDEM GUMOWYM
1 Baurdov Alexey Rosja 1680
2 Rejwan Shauli Izrael 1639
3 Horban Yevheniy Ukraina 1572
6 Pakoca Adrian Polska 1332
10 Mościński Tomasz Polska 1258
14 Kuczko Wiesław Polska 1235
Drużynowo: 1 m: Ukraina, 2 m: Polska, 3 m: Izrael

KONKURENCJA F1J/P - MODELE Z NAPĘDEM SILNIKOWYM
1 Włudarczyk Tomasz Polska 1080 kl. M
2 Strycharski Adam Polska 1070 kl. I
3 Makhnytky Mykhaylo Ukraina 1058
11 Pełka Dominik Polska 835
13 Zagórowski Łukasz Polska 582
Drużynowo: 1 m: Rosja, 2 m: Ukraina, 3 m: Polska

Klasyfikacja generalna: 1 m: Ukraina, 2m: Polska, 3: Rosja

2. MISTRZOSTWA EUROPY MODELI HALOWYCH F1D, WIELKA BRYTANIA, LONDYN, 02-05.10.

1 Lutz Schramm Niemcy 67:07
2 Jonas Romblad Szwecja 61:39
3 Fabio Manieri Włochy 61:37
15 Edward Ciapała Polska 57:03
22 Jan Dihm Polska 53:48
27 Jerzy Markiewicz Polska 50:26
Drużynowo: 1 m: Ukraina, 2 m: Wielka Brytania,
3 m: Rumunia, 6 m: Polska

JUNIORZY
1 Philip Lotz Niemcy 51:40
2 Mariusz Rogowski Polska 51:06
3 Krystian Jarczyk Polska 43:33
4 Michał Pukowiec Polska 40:59
Drużynowo: 1 m: Polska, 2 m: Niemcy, 3 m: Czechy
Ze względu na brak udziału minimum 4 państw, zawody dla juniorów zostały uznane jako otwarte zawody międzynarodowe FAI.

3. MISTRZOSTWA EUROPY MODELI LATAJĄCYCH NA UWIĘZI, FRANCJA, ROUILLE, 12-18.07.

KONKURENCJA F2A - MODELE PRĘDKOŚCIOWE
1 Luis Paramon Hiszpania 298,0
2 Jean Magne Francja 295,6
3 Serguei Kostine Rosja 295,1
17 Tomasz Rachwał Polska 275,3
21 Dariusz Majkut (j) Polska 262,1
27 Andrzej Rachwał Polska 230,4
Drużynowo: 1 m: Wlk. Brytania, 2 m: Rosja, 3 m: Francja

JUNIORZY
1 Matthew Hart W.Bryt. 282,1
2 Lucas Grossi Włochy 279,3
3 Rene Birnstein Niemcy 264,8
4 Dariusz Majkut Polska 262,1 kl. I
5 Michał Ordon Polska 255,9

KONKURENCJA F2B - MODELE AKROBACYJNE
1 Serge Delabarde Francja 5913,0
2 Gilbert Beringer Francja 5876,0
3 Jiri Vejmola Czechy 5858,5
26 Rafał Kucharski Polska 2696,5
29 Paweł Dziuba Polska 2682,5
37 Andrzej Kucharski Polska 2580,0
47 Adam Taran (j) Polska 2258,0
Drużynowo: 1 m: Francja, 2 m: Ukraina, 3 m: Czechy

JUNIORZY
1 Richard Kornmeier Niemcy 5561,0
2 Anton Strakhov Rosja 5458,5
3 Petr Curcak Czechy 5190,5
7 Adam Taran Polska 2258,0

KONKURENCJA F2C - MODELE WYŚCIGOWE
1 Youri Bondarenko
Semen Lerner Ukraina 6:42,1
2 Thierry Ougen
Roland Surugue Francja 7:10,9
3 Giancardo Martini
Marco Menozzi Włochy 164 okrz
Drużynowo: 1 m: Ukraina, 2 m: Francja, 3 m: Włochy (Polacy nie brali udziału)

KONKURENCJA F2D - MODELE DO WALKI POWIETRZNEJ
1 Andrius Rastenis Litwa 8
2 Boris Faizov Rosja 6
3 Stanislav Culachnin Macedonia 6
42/58 Piotr Sobala Polska 0
Drużynowo: 1 m: Macedonia, 2 m: Rosja, 3 m: Litwa

JUNIORZY
1 Cesar Picado ME 5
2 Alexandre Shalaev Rosja 5
3 Johnathon Crabtree W.Brty. 2
5/10 Piotr Sobala Polska 0

4. MISTRZOSTWA EUROPY MODELI SZYBOWCÓW ZDALNIE STEROWANYCH DO LOTÓW TERMICZNYCH F3J, RUMUNIA, DEVA, 20-28.07.

1 Jan Kohout Czechy 2998,9
2 Juraj Adamek Słowacja 2997,4
3 Lubos Pazderka Czechy 2996,7
34 Krzysztof Stasiak Polska 7529,9
39 Aleksander Laskowski Polska 7137,3
42 Mieczysław Słowik Polska 6904,7
Drużynowo: 1 m: Czechy, 2 m: Słowacja, 3 m: Holandia, 12 m: Polska

JUNIORZY
1 Thomas Fischer Niemcy 2998,5
2 Martin Rajsner Czechy 2998,5
3 Grega Markovic Słowenia 2996,3
6 Wojciech Byrski Polska 2982,8
11 Jakub Jankowiak Polska 6797,4
23 Marcin Korytowski Polska 5112,2
Drużynowo: 1 m: Niemcy, 2 m: Czechy, 3 m: Słowenia, 6 m: Polska

5. MISTRZOSTWA EUROPY MAKIET SAMOLOTÓW, AUSTRIA, GNAS, 10-17.08.

KONKURENCJA F4B - makiety latające na uwięzi
1 Vladimir Bulatnikov Rosja 3558
2 Viatcheslav Tchubatov Rosja 3501,5
3 Marian Kaziród Polska 3414,5 kl. MM
4 Piotr Zawada Polska 3284,25kl.MM
8 Bogusław Małota Polska 2898,25kl.MM
Drużynowo: 1 m: Rosja, 2 m: Polska, 3 m: Czechy

KONKURENCJA F4C - makiety zdalnie sterowane
1 Andreas Luthi Szwajcaria 3466
2 Max Merckenschlager Niemcy 3329,25
3 Pavel Fencl Czechy 3212,75
17 Marek Dąbrowski Polska 2871
23 Stefan Gaudyński Polska 2758,025
26 Wiesław Szubski Polska 2240,75
Drużynowo: 1 m: Holandia, 2 m: Czechy, 3 m: Niemcy, 9 m: Polska

6. MISTRZOSTWA EUROPY MODELI KOSMICZNYCH, SERBIA I CZARNOGÓRA, 7-14.09.2003.

KONKURENCJA S1 - RAKIETY WYSOKOŚCIOWE
SENIORZY - S1B
1 Anton Sijanec Słowenia 507
2 Marek Galovic Słowacja 451
3 Peter Matuska Słowacja 425
4 Leszek Małmyga Polska 418
10 Jerzy Boniecki Polska 367
16/22 Ryszard Górka Polska 0
Drużynowo: 1 m: Czechy, 2 m: Słowenia,3 m: Słowacja, 4 m: Polska

JUNIORZY - S1A
1 Miha Cuden Słowenia 310
2 Branislav Krcedinac Serbia i Cz. 282
3 Patryk Czajka Polska 280
11/12Tomasz Czajczyk Polska 226
16 Damian Dziedziński Polska 191
Drużynowo: 1 m: Serbia i Czarnogóra, 2 m: Czechy, 3 m: Polska

KONKURENCJA S3 - RAKIETY CZASOWE ZE SPADOCHRONEM
SENIORZY - S3B
1 Igor Chmatov Rosja 1071
2 Juan Lopez Hiszpania 1050
3 Ryszard Górka Polska 1016 kl. MM
4 Krzysztof Przybytek Polska 977 kl. MM
5 Jerzy Boniecki Polska 929 kl. MM
Drużynowo: 1 m: Polska, 2 m: Rosja, 3 m: Hiszpania

JUNIORZY - S3A
1 Damian Dziedziński Polska 845 kl. M
2 Branislav Krcedinac Serbia i Cz. 830+320
3 Bojan Segrt Serbia I Cz. 830+267
9/13 Marcin Maślak Polska 600
16 Patryk Czajka Polska 556
Drużynowo: 1 m: Serbia i Czarnogóra, 2 m: Rosja, 3 m: Polska

KONKURENCJA S4 - RAKIETOPLANY
SENIORZY - S4B
1 Blaz Grigic Słowenia 550
2 Alexey Reshetnikov Rosja 545
3 Stefan Mokran Słowacja 534
9 Leszek Małmyga Polska 450
14 Ryszard Górka Polska 377
17 Krzysztof Przybytek Polska 345
Drużynowo: 1 m: Słowenia, 2 m: Rosja, 3 m: Rumunia, 4 m: Polska

JUNIORZY - S4A
1 Tomas Dlouhy Czechy 485
2 Martin Pavka Czechy 437
3 Vladimir Didaleski Macedonia 370
21 Patryk Czajka Polska 147
25 Tomasz Czajczyk Polska 119
29 Marcin Maślak Polska 72
Drużynowo: 1 m: Czechy, 2 m: Słowenia, 3 m: Macedonia, 10 m: Polska

KONKURENCJA S5 - MAKIETY WYSOKOŚCIOWE
SENIORZY - S5C
1 Marcin Kapowicki Polska 897 kl. MM
2 Beadrich Pavka Czechy 874
3 Mikhail Pereverov Rosja 870
5 Leszek Małmyga Polska 854
13/15 Wojciech Krzywiński Polska DQ
Drużynowo: 1 m: Czechy, 2 m: Rosja, 3 m: Rumunia, 4 m: Polska

JUNIORZY - S5B
1 Marek Pavka Czechy 816
2 Martin Pavka Czechy 815
3 Pavel Krasnov Rosja 781
9/19 Grzegorz Sebastianowicz Polska DQ
9/19 Marcin Muzalewski Polska DQ
9/19 Artur Stobbe Polska DQ
Drużynowo: 1 m: Rumunia, 2 m: Czechy, 3 m: Rosja, 6/7 m: Polska

KONKURENCJA S6 - RAKIETY CZASOWE Z TAŚMĄ
SENIORZY - S6B
1 Oleg Voronov Rosja 536
2 Jerzy Boniecki Polska 508
3 Beadrich Pavka Czechy 504
4 Leszek Małmyga Polska 503
15 Krzysztof Przybytek Polska 412
Drużynowo: 1 m: Polska, 2 m: Rosja, 3 m: Czechy

JUNIORZY - S6A
1 Tomasz Czajczyk Polska 460 kl. M
2 Damian Dziedziński Polska 459
3 Milan Javorik Słowacja 430
21 Marcin Maślak Polska 316
Drużynowo: 1 m: Polska, 2 m: Słowacja, 3 m: Słowenia

KONKURENCJA S7 - MAKIETY
SENIORZY
1 Alexander Levykh Rosja 817
2 Florica Sercaianu Rumunia 802
3 Peter Matuska Słowacja 722
8 Wojciech Krzywiński Polska 644 kl. M
10/11 Marcin Kapowicki Polska 0
Drużynowo: 1 m: Rumunia, 2 m: Rosja, 3 m: Słowacja, 4 m: Polska

JUNIORZY
1 Valentin Mihalache Rumunia 775
2 Martin Polescuk Czechy 746
3 Andreea Constantinescu Rumunia 730
5 Marcin Muzalewski Polska 657
9 Grzegorz Sebastianowicz Polska 586
11 Artur Stobbe Polska 551
Drużynowo: 1 m: Rumunia, 2 m: Rosja, 3 m: Czechy, 4 m: Polska

KONKURENCJA S8 - RAKIETOPLANY ZDALNIE STEROWANE
SENIORZY - S8E/P
1 Martin Hudak Słowacja 3934
2 Blaz Grgic Słowenia 3851
3 Andrej Knajbel Słowacja 3731
4 Paweł Janisiewicz Polska 3691 kl. MM
6 Bartosz Boniecki Polska 2710 kl. MM
11 Ryszard Górka Polska 2650
Drużynowo: 1 m: Słowacja, 2 m: Polska, 3 m: Słowenia

JUNIORZY - S8D
1 Robert Becaj Słowenia 1016
2 Tomasz Karch Polska 992 kl. I
3 Andrzej Szynaka Polska 975 kl. I
4 Piotr Tendera Polska 856 kl. I
Drużynowo: 1 m: Polska, 2 m: Słowacja, 3 m: Łotwa

KONKURENCJA S9 - RAKIETY CZASOWE Z OPADANIEM WIROWYM
SENIORZY - S9B
1 Krzysztof Przybytek Polska 670
2 Miha Kozjek Słowenia 669
3 Leszek Małmyga Polska 636 kl. MM
6/7Jerzy Boniecki Polska 480
Drużynowo: 1 m: Polska, 2 m: Słowenia, 3 m: Słowacja

JUNIORZY - S9A
1 Aleksandar Gerasimovski Serbia i Cz. 512
2 Marek Pavka Czechy 474
3 Valentin Mihalache Rumunia 464
18 Damian Dziedziński Polska 217
21 Marcin Maślak Polska 170
27 Tomasz Czajczyk Polska 67
Drużynowo: 1 m: Słowacja, 2 m: Rosja, 3 m: Rumunia, 8 m: Polska

KLASYFIKACJA GENERALNA:
JUNIORZY: 1m: Polska, 2m: Rumunia, 3m: Serbia i Czarnogóra
SENIORZY: 1m: Polska, 2m: Republika Czeska, 3m: Słowenia

KLASYFIKACJA MEDALOWA WSZYSTKICH - AKTUALNYCH MISTRZOSTW EUROPY W MODELARSTWIE LOTNICZYM I KOSMICZNYM ROZEGRANYCH W LATACH 2002 i 2003 (Przeprowadzona według systemu olimpijskiego)

Liczba rozegranych mistrzostw Europy: 10, w tym w 22 konkurencjach dla seniorów i 16 dla juniorów
Liczba przyznanych medali: 219, w tym 114 indywidualnie i 105 drużynowo

MiejscePaństwoSrBrRazem
1POLSKA107825
2ROSJA915428
3REPUBLIKA CZESKA8111130
4NIEMCY74516
5RUMUNIA73616
6SŁOWENIA66517
7UKRAINA4329
8SŁOWACJA3 7919
9FRANCJA3 5412
10SERBIA i CZARNOGÓRA3216
11HISZPANIA2114
11WIELKA BRYTANIA2114
13HOLANDIA2 13
14WĘGRY2  2
15WŁOCHY1258
16AUSTRIA1113
17MACEDONIA1 34
18LITWA1 12
19SZWAJCARIA1  1
20LIECHTENSTEIN 2 2
21BOŚNIA i HERCEGOWINA 112
21IZRAEL 112
23SZWECJA 1 1
24ŁOTWA  22
25DANIA  11
RAZEM737373219