Mistrzostwa Europy Modeli Kosmicznych dla Juniorów i Seniorów
Rumunia, Buzau, 9-17 września 2005

..::..
..::..
..::..

18 medali, w tym 9 złotych,
5 srebrnych i 4 brązowe
zdobyli nasi modelarze
w Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych

MEDALE ZDOBYTE PRZEZ REPREZENTANTÓW AEROKLUBU POLSKIEGO
W 10. MISTRZOSTWACH EUROPY W MODELARSTWIE KOSMICZNYM
DLA SENIORÓW I JUNIORÓW
RUMUNIA, BUZAU, 9-17.09.2005.


INDYWIDUALNIE


SENIORZYJUNIORZYŁĄCZNIE
235
SR4
4
BR1
1
RAZEM INDYWIDUALNIE7310


ZESPOŁOWO


SENIORZYJUNIORZYŁĄCZNIE
224
SR
11
BR123
RAZEM ZESPOŁOWO358
ŁĄCZNIE10818

1. MIEJSCA I TYTUŁY MISTRZÓW EUROPY ZDOBYLI:

Indywidualnie - seniorzy

  • Marcin Wiśniewski, członek wspierający Aeroklubu Polskiego, w konkurencji S3A (modele rakiet czasowych ze spadochronem)
  • Marcin Wiśniewski, członek wspierający Aeroklubu Polskiego, w konkurencji S6A (modele rakiet czasowych z taśmą)

Indywidualnie - juniorzy

  • Michał Kumor z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w konkurencji S1A (modele rakiet wysokościowych)
  • Michał Kumor z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w konkurencji S6A (modele rakiet czasowych z taśmą)
  • Maciej Musiał z Aeroklubu Krakowskiego w konkurencji S8D (modele rakietoplanów zdalnie sterowanych)

Drużynowo - seniorzy

  • Marcin Wiśniewski, członek wspierający Aeroklubu Polskiego, Sławomir Łasocha z Aeroklubu Grudziądzkiego, Leszek Małmyga z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w konkurencji S6A (modele rakiet czasowych z taśmą)
  • Leszek Małmyga z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, Krzysztof Przybytek z Aeroklubu Krakowskiego, Marcin Wiśniewski, członek wspierający Aeroklubu Polskiego, w konkurencji S4A (modele rakietoplanów)

Drużynowo - juniorzy

  • Michał Kumor z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, Damian Dziedziński z Aeroklubu Grudziądzkiego, Artur Stobbe z Aeroklubu Grudziądzkiego w konkurencji S1A (modele rakiet wysokościowych)
  • Michał Kumor z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, Damian Dziedziński z Aeroklubu Grudziądzkiego, Tomasz Krawczyński z Aeroklubu Grudziądzkiego w konkurencji S6A (modele rakiet czasowych z taśmą)

2. MIEJSCA I TYTUŁY WICEMISTRZÓW EUROPY ZDOBYLI:

Indywidualnie - seniorzy

  • Sławomir Łasocha z Aeroklubu Grudziądzkiego w konkurencji S3A (modele rakiet czasowych ze spadochronem)
  • Sławomir Łasocha z Aeroklubu Grudziądzkiego w konkurencji S6A (modele rakiet czasowych z taśmą)
  • Leszek Małmyga z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w konkurencji S4A (modele rakietoplanów)
  • Leszek Małmyga z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w konkurencji S9A (modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym)

Drużynowo - juniorzy

  • Maciej Musiał z Aeroklubu Krakowskiego, Kamil Wowry z Górnośląskiego Klubu Modelarstwa Kosmicznego i Lotniczego w Rybniku, Michał Chrostek z Aeroklubu Gliwickiego w konkurencji S8D (modele rakietoplanów zdalnie sterowanych)

3. MIEJSCE I TYTUŁ DRUGIEGO WICEMISTRZA EUROPY ZDOBYŁ

Indywidualnie - seniorzy

  • Edward Wowry z Górnośląskiego Klubu Modelarstwa Kosmicznego i Lotniczego w Rybniku w konkurencji S8E/P (modele rakietoplanów zdalnie sterowanych)

Drużynowo - seniorzy

  • Leszek Małmyga z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, Krzysztof Przybytek z Aeroklubu Krakowskiego, Sławomir Łasocha z Aeroklubu Grudziądzkiego w konkurencji S9A (modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym)

Drużynowo - juniorzy

  • Damian Dziedziński z Aeroklubu Grudziądzkiego, Artur Stobbe z Aeroklubu Grudziądzkiego, Tomasz Krawczyński z Aeroklubu Grudziądzkiego w konkurencji S3A (modele rakiet czasowych ze spadochronem)
  • Grzegorz Sebastianowicz, Marcin Sikorski, Marcin Muzalewski z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w konkurencji S7 (makiety)

KLASYFIKACJA MEDALOWA

Miejsce

Państwo

Zdobyte medale

Razem

Złote

Srebrne

Brązowe

1

Polska

9

5

4

18

2

Czechy

8

3

5

16

3

Rosja

7

8

7

22

4

Słowenia

2

4

2

8

5

Serbia i Czarnogóra

2

-

5

7

6

Rumunia

1

5

4

10

7

Słowacja

1

6

2

9

8

Litwa

1

-

2

3

9

Niemcy

1

-

-

1

10

Hiszpania

-

1

1

2

Dorota Włodarczyk, kierownik ekipy