REGULAMIN WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SEKCJI MODELARSKICH AEROKLUBÓW REGIONALNYCH i STOWARZYSZEŃ MODELARSKICH BĘDĄCYCH CZŁONKAMI WSPIERAJĄCYMI AEROKLUBU POLSKIEGO ZA ROK ...

1. PROGRAM
1.1. We współzawodnictwie oceniane będą:
    a. Miejsca zajęte w zawodach.
    b. Organizacja zawodów.
    c. Ilość zawodników z licencją uprawiających sport modelarski.
1.2. System ocen podany jest w pkt. 4.
1.3. Ocenie podlega działalność sportowa prowadzona w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia ... r.
2. ORGANIZATORZY
2.1. Organizatorem współzawodnictwa jest Komisja Modelarska Aeroklubu Polskiego.
2.2. Wyniki oblicza Dział Szkolenia i Sportu w Biurze Zarządu Aeroklubu Polskiego.
3. UCZESTNICY
3.1. We współzawodnictwie udział biorą:
    a. Sekcje modelarstwa lotniczego i kosmicznego aeroklubów regionalnych.
    b. Stowarzyszenia modelarskie będące członkami (wspierającymi) Aeroklubu Polskiego.
3.2. Zaleca się prowadzenie rocznego współzawodnictwa aeroklubom regionalnym / stowarzyszeniom modelarskim dla klubów modelarskich i zainteresowanych szkół.
4. SYSTEM OCEN
4.1. Punkty za miejsca w zawodach i rekordy:
Rodzaj zawodów Punkty za zajęte miejsca
I II III IV V VI
Światowe Igrzyska Lotnicze,
Mistrzostwa Świata, Europy,
Puchar Świata (klasyfikacja końcowa)
Mistrzostwa Polski,
Puchar Polski (klasyf. końcowa)
Rekord Świata 300
Rekord Polski 100
4.2. Punkty za organizację zawodów:
Lp. Rodzaj zawodów Pkt.
1 Mistrzostwa Świata lub Europy (udział w organizacji) 1000
2 Otwarte zawody międzynarodowe FAI do Pucharu Świata 600
3 Mistrzostwa Polski lub otwarte zawody międzynarodowe FAI 500
4 Ogólnopolskie zawody do Pucharu Polski 200
5 Zawody klubowe, międzyklubowe, regionalne, itp. - ujęte w kalendarzu sportowym aeroklubu regionalnego / stowarzyszenia modelarskiego dla juniorów lub seniorów w konkurencjach posiadających status klas mistrzowskich ("formuła mistrzostw świata") z udziałem minimum 10 zawodników 100

4.3.

Za każdego zawodnika uprawiającego sport modelarski z ważną na dany rok Licencją Sportową Modelarza Lotniczego 2 pkt.

4.4.

Za przesłanie po terminie wyników z zawodów (7 dni po rozegraniu zawodów - decyduje data stempla pocztowego) - brak przyznanych punktów

4.5.

Za nierzetelne wypełnienie rocznego sprawozdania z działalności sekcji modelarskiej - dyskwalifikacja

4.6.

Za przesłanie po terminie rocznego sprawozdania z działalności sekcji modelarskiej (decyduje data stempla pocztowego) (minus) - 500 pkt.
5. WYRÓŻNIENIA
5.1. We współzawodnictwie sekcji modelarskich aeroklubów regionalnych / stowarzyszeń modelarskich przyznane będą za:
I miejsce Puchar Przechodni Wicepremiera Rządu RP i dyplom Aeroklubu Polskiego,
II do VI miejsca dyplomy Aeroklubu Polskiego.