powrót do strony popularyzacji modelarstwa i lotnictwa

WYNIKI KRAJOWEJ EDYCJI KONKURSU MŁODYCH ARTYSTÓW FAI '2005
Temat prac: "OPRACOWANIE PLAKATU LOTNICZEGO - PONAD 100 LAT LOTU CZŁOWIEKA"

Pod patronatem Komisji Wychowania Lotniczego Aeroklubu Polskiego odbyła się krajowa edycja Konkursu Młodych Artystów 2005 według regulaminu ogłoszonego przez Międzynarodową Komisję Edukacji Lotniczej FAI.

W rezultacie ogłoszonego konkursu aerokluby przeprowadziły eliminacje regionalne i przesłały najlepsze prace do Biura Zarządu Aeroklubu Polskiego.

Zgodnie z regulaminem, do konkursu przystąpiły dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: od 6 do 9 lat, od 10 do 13 i od 14 do 17 lat.

W dniu 30 kwietnia b.r Komisja konkursowa, składająca się z członków Komisji Wychowania Lotniczego, Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego oraz znanych instruktorów modelarstwa, zapoznała się z nadesłanymi pracami i wytypowała w każdej grupie wiekowej po 3 najlepsze.

W edycji krajowej konkursu laureatami zostali:

W grupie wiekowej 6 - 9 lat:

1. Aleksandra Wojciechowska (Aer. Ziemi Lubuskiej) ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze
2. Cezary Nagórski (Aer. Warszawski) ze Szkoły Podstawowej nr 234 w Warszawie
3. Marlena Tang (Aer. Warszawski) ze Szkoły Podstawowej nr 234 w Warszawie

W grupie wiekowej 10 - 13 lat:

1. Julia Piotrkiewicz (Aer. Włocławski) z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maliszewie
2. Katarzyna Bugiel (Aer. Stalowowolski) z Zespołu Szkół - Gimnazjum w Kamieniu
3. Justyna Daczkowska (Aer. Włocławski) z Publicznego Gimnazjum w Lubrańcu

W grupie wiekowej 14 - 17 lat:

1. Anna Ciechanowicz (Aer. Ziemi Lubuskiej) ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze
2. Małgorzata Wiewiórka (Aer. Siedlecki) z Międzyszkolnej Świetlicy Młodzieżowej "Szóstka" w Siedlcach
3. Karolina Radlińska (Aer. Wrocławski) z Publicznego Gimnazjum w Kikole

Wyróżnione prace, zostały przesłane przez Aeroklub Polski do biura organizacyjnego FAI w Lozannie w Szwajcarii, gdzie wezmą udział w konkursie międzynarodowym.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej FAI http://www.fai.org/education/contest/artists/

Do udziału w tegorocznej Krajowej Edycji Konkursu prace dzieci nadesłały następujące aerokluby regionalne i stowarzyszenia modelarskie:

1. Aeroklub Bydgoski
2. Aeroklub Lubelski